ŠKOLA ONLINE
STRAVA
COVID-19 Info
Základní organizační pokyny v souvislosti s koronavirovou situací
29.09.2020

více info

Aktuální zprávy:

Přechod na distanční vzdělávání
28.02.2021

Vážení rodiče,

Vláda na svém  jednání (26. 2. 2021) rozhodla, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od příštího týdne uzavřou také mateřské školy.

Sunny Canadian International School – Mateřská škola přechází od pondělí 1.3.2021 na formu distančního vzdělávání. Vaše děti budou vzdělávány v online i offline režimu. Činnosti a aktivity budou rozděleny do cca 30 minutových bloků. Třídní učitelé Vám zašlou pozvánky na online meetingy, které budou probíhat většinou v dopoledních hodinách. Jako podporující a doprovodný materiál budou děti dostávat videa, pracovní listy a další materiály, které podpoří distanční formu vzdělávání. Veškeré další informace obdržíte od třídních učitelů.

Děkujeme za podporu Vašeho dítěte při této formě distančního vzdělávání, přejeme klidné dny ve zdraví.

Vaše Sunny mateřská škola

V příštích dnech vaříme

COVID - 19 Testování antigenními testy


Vážení rodiče,

v průběhu posledního roku Sunny Canadian nejen vkládá obrovské úsilí do on-line výuky, ale také se snaží s maximální pečlivostí udržovat školu jako zdravé a bezpečné místo. Germicidní lampy jsou našimi permanentními pomocníky, každému se denně přeměřuje teplota, dezinfikujeme se od hlavy k patě a je nastavena velká řada opatření, která nám pomáhají zajistit co nejbezpečnější místo pro naše žáky a pedagogy. Pevně věříme, že se toto naše extrémní nasazení vyplácí. A nyní přicházíme se skutečně skvělou novinkou. S velkou radostí Vám oznamujeme, že se nám podařilo navázat spolupráci s renomovaným odběrovým centrem Všeobecné fakultní nemocnice a domluvit testování antigenními testy přímo u nás ve škole. Každý čtvrtek v čase od 9 do 11 hodin bude realizováno testování a to po celou dobu, kdy je provádění těchto antigenních testů hrazeno z veřejného pojištění. 

Testování je určeno jak pro zaměstnance naší školy, tak pro naše žáky a jejich rodiče či sourozence. Ve čtvrtek dne 21. ledna v 8:30 do SCIS dorazí dva mobilní týmy a v 9 hodin začne samotné testování. Toto testování je hrazeno z veřejného pojištění. Stačí vyplněná žádanka (posílám v příloze tohoto mailu) a průkaz pojištěnce. Pokud někomu vyjde test pozitivně, bude na místě proveden ještě PCR test. I ten bude hrazen z veřejného pojištění. Zároveň platí pravidlo, že testovat klienty z veřejného pojištění je možné maximálně 1x za 5 dní. Dále z veřejného pojištění není možné testovat klienty, kteří byli pozitivně testování PCR testem v posledních 90ti dnech a osoby, které byly testovány v posledních 5ti dnech PCR testem s negativním výsledkem.

Díky všem opatřením a pravidelnému testování pedagogů, zaměstnanců, žáků a jejich rodin, tak vytvoříme společně školu, kde Covid skutečně není vítán. Naši žáci a učitelé si určitě tento nadstandard zaslouží a jsme šťastni, že jim ho můžeme nabídnout. Pokud máte zájem, ve čtvrtek 21. 1. v čase od 9 do 11 hodin nechat otestovat sebe, svou rodinu nebo své děti, vyplňte prosím přiloženou žádanku (Velikost: 761.8 kB) a zašlete nám ji zpět nejpozději do neděle 17. ledna. My Vám na začátku příštího týdne potvrdíme, zda je možné test provést (kapacita je omezená), a sdělíme Vám čas testování. Žádanky posílejte prosím v odpovědi na tento email.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Ondřej Machů

Ředitel

Kotva