Kotva
Sunny Canadian International School
ŠKOLA ONLINE
YOUTUBE
NEWSLETTER
STRAVA

Parent login

 Registrace zde

Student login

Aktuality
SCIO výsledky národního testování 9. tříd
11.12.2018

SCIO výsledky z národního testování 9. tříd naleznete zde. (Velikost: 209.15 kB) Naše deváté třídy patří mezi 10 procent nejúspěšnějších škol jak v matematice, tak v českém jazyce. Celkem se testování zúčastnilo 540 škol. Děkujeme všem učitelům a jsme pyšní jak na ně, tak i na naše žáky.

 

 
 
V příštích dnech vaříme
Pondělí 17.06.2019
Dop. svačina : 
Svačinový bufet
Polévka: 
Kuřecí vývar,kapání
Hl. jídlo1: 
Plněná tortilla,kuřecí maso,rajče,salát,dresink
Hl. jídlo 2: 
Fetuccinny s lososem,smetanová omáčka,rukola
Hl. jídlo 3: 
Ceazar salát,slanina,parmazán,krutónky,bagety
Odp. svačina: 
Svačinový bufet
Odp. svačina: 
Tmávý chléb,lilková pomazánka,polníček,rajča
Úterý 18.06.2019
Dop. svačina : 
Svačinový bufet
Polévka: 
Hovězí vývar,těstovina
Hl. jídlo1: 
Hovězí svíčková na smetaně,celozrnný knedlík
Hl. jídlo 2: 
Kukuřice vařená,grenaile,bylinkový dip
Hl. jídlo 3: 
Šef salát,šunka,sýr,rajče,okurka,vejce,oliva,cibule,tisíc ostrovů dresink,bageta
Odp. svačina: 
Svačinový bufet
Odp. svačina: 
Plněná bageta,pomazánka se sušených rajčat,okurka
Středa 19.06.2019
Dop. svačina : 
Svačinový bufet
Polévka: 
Zeleninová
Hl. jídlo1: 
Vepřové v mrkvi,vařený brambor
Hl. jídlo 2: 
Fazolové lusky na slanině,opečený brambor,trhaný salát
Hl. jídlo 3: 
Trhaný salát,krevety,cherry rajče,limetka,oliva,citronový dresink,koriadr,bageta
Odp. svačina: 
Svačinový bufet
Odp. svačina: 
Pečený brownies,jablko
 
 

Koordinátor podpory nadaných dětí


Mgr. Tereza Novotná 

Koordinátor podpory nadaných dětí

ms@sunnycanadian.cz

Vážení rodiče,

v tomto školním roce zintenzivňujeme a zkvalitňujeme naši práci s dětmi nadanými a mimořádně nadanými. Za tímto účelem byla zřízena nová pozice „Koordinátor podpory nadaných dětí“. Koordináror poskytuje poradenství učitelům a rodičům v péči o nadané, vzdělává se a dále shromažďuje informace o trendech a metodách tohoto vzdělávání. Ve spolupráci se školním psychologem a s vedením školy se podílí na sestavování konceptu péče o nadané děti a žáky.

 

Naše škola úspěšně vytváří podnětné prostředí mimo jiné nabídkou bilingvní výuky a každodenním působením zahraničních učitelů ve výuce. Děti jsou podporovány a podněcovány k účasti v různých tematicky zaměřených olympiádách a soutěžích. Součástí péče o nadané je i spolupráce s Centrem nadání a organizování diagnostických dnů. Hlavním záměrem celého pedagogického sboru je včasné podchycení zájmu a dovedností nadaného žáka, které mnohdy jdou za hranice běžného učiva. Učitelé v Sunny Canadian povzbuzují nadané žáky v rozvíjení jejich zájmů a specifických schopností, respektují jejich jedinečné vzdělávací potřeby a vytvářejí motivující výzvy. Škola neopomíjí ani důležitost dalšího vzdělávání učitelů a poskytování profesního růstu v péči o nadané děti.

 

Mezi základní formy vzdělávání nadaných žáků patří diferenciace, obohacování (rozšiřování) a urychlování výuky. Dle individuálního zájmu a potřeb žáka učivo může být obohacováno předkládáním nových témat ve vyučování nebo hlubším rozvedením probíraného tématu. Akcelerace výuky v jednom nebo více předmětech může žákům přinést příležitost setkat se s vrstevníky, kteří sdílejí stejné zájmy a mají stejné schopnosti. Důležitou součástí je aktivní zapojení dítěte do hodnocení a sebehodnocení dosažených cílů a do stanovování cílů budoucích. Pedagogové a poradenští pracovníci školy v součinnosti se zákonnými zástupci vytvářejí plán pedagogické podpory, který slouží k organizování, úpravám obsahu a hodnocení vzdělávání.

 

Naše škola úzce spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou v Benešově, která rozpoznává nadané děti a popisuje jejich specifika. Ve spolupráci s psychologem, rodiči a dítětem se po úspěšném diagnostikování mimořádného nadání stanoví individuální vzdělávací cíle a prostředky pro jejich naplnění. Škola ve spolupráci se všemi zúčastněnými (žákem, rodiči, učiteli a školním psychologem) zpracuje individuální vzdělávací plán reflektující doporučení psychologa.

 

Our school intensively cooperates with Pedagogicko-psychologická poradna (Psychological center) in Benešov, which identifies gifted students and describes their specifics. Once a child is diagnosed as a highly gifted student the psychologist, parents and student in collaboration set up individual educational goals and means for their fulfilling. The school in collaboration with all involved (parents, student, teachers and our school psychologist) create the individual educational program that reflects the psychologist recommendations.

 

Kontakt na pedagogicko-psychologickou poradnu v Benešově:

Pedagogicko-psychologická poradna Benešov

PhDr. Radmila Pikorová (pikorova@pppsk.cz)

Telefon: +420 317 722 904, benesov@pppsk.cz

Adresa: Černoleská 1997, 256 01  Benešov

 

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat. Těším se na spolupráci. 

Bc. Tereza Novotná, MA

Další partneři