Sunny Canadian International School
Kotva
ŠKOLA ONLINE
NEWSLETTER
STRAVA

Parent login

 Registrace zde

Student login

Žáci a studenti


Přidat referenci

„ Dobrý večer, jsem bývalý student SCIS. Chtěl jsem moc poděkovat za úžasný výlet do Kanady, kde jsem se do této země zamiloval. Stálo mě to sice mnoho usílí, ale teď budu moci konečně v Kanadě žít a studovat. Jsem nadšený, že příští školní rok budu studentem Trinity College School. Ještě jednou děkuji. “
Bývalý student SCIS
„ SCIS je fantastická škola. Vztahy mezi učiteli a žáky jsou výborné – učitelé mají náš respekt, ale i oni mají respekt k nám. Můžeme spolu úplně normálně přátelsky hovořit. Učitelé jsou z různých zemí – dozvíme se tak spoustu zajímavostí např. o Austrálii, Irsku apod. Hodně se toho naučíme, zejména výuka jazyků je naprosto skvělá. Učitelé přitom zvládají učit zajímavě a mít k nám individuální přístup. Učitelé mají výuku a třídu naprosto pod kontrolou. Až budu maturovat, z této školy se budu cítit jako někdo. Žáci v této škole jsou pozitivní, veselí (nikdo není smutný, pesimistický). Jsme rádi, že máme možnost skládat mezinárodní IGCSE maturitu – myslím, že je to pro mě moc důležité do budoucna. Žáci tu mají řád/disciplínu. Učitelé a celý personál jsou ochotní, cítím, že se tu mám o koho opřít; cítím, že jsme tu všichni jedna velká rodina. Kvalita výuky a styl práce v hodinách učitelů je na vysoké úrovni. Je tu krásné prostředí, učebny, chodby a vybavení tříd. Jsme tu perfektní tým, máme ve třídě bezvadné spolužáky. “
Interview s žáky 9. tříd v rámci Jednotného přijímacího řízení na naše gymnázium, duben 2018
„ O mé škole - Sunny Canadian International School
Několik let jsem jezdil kolem školy Sunny Canadian International School. Jednoho dne jsem potkal tuto školu na výstavě středních škol Schola Pragensis v Praze. Moji rodiče se setkali s paní ředitelkou a hned byli ze školy nadšeni. Pár dní poté mi řekli, že si mohu vyzkoušet výuku, tzv.”Trial day”, v této škole. Byl jsem nadšený, ale zároveň nervózní. Když jsem vešel do školy, přivítali mě a už ze mě nervozita spadla a zjistil jsem, že tato škola se liší od jiných škol tím, že atmosféra byla uvolněná, učitelé jsou přátelští, ale zároveň dbají na to, aby se studenti vzdělávali co nejvíce. Styl učení na této škole je velice zábavný. I když máte váš nejvíce neoblíbený předmět, stejně si hodinu užijete. Kolektiv, který se nachází v mé třídě, je výjimečný. I když přijdete první den a neznáte vůbec nikoho, přijmou vás mezi sebe, jako byste se s nimi znali již dlouho. Asi dva měsíce po zkušebním dnu jsem se stal žákem deváté třídy. Výuka probíha v českém jazyce i angličtině. Protože mám rád sport, moc oceňuji zapojení školy do různých sportovních soutěží. Jsem moc šťastný, že jsem se rozhodl přejít na tuto školu, a doufám, že zde budu pokračovat i na gymnáziu. “
Student 9. ročníku, leden 2018
„ Líbí se mi svoboda, se kterou můžeme vyjadřovat naše názory. Líbí se mi, jak umí věci vysvětlit. Také mám ráda, když rozebíráme básně a příběhy a vysvětlujeme si, proč to autor napsal právě takto. Její hodiny jsou zajímavé a baví mě. Snaží se, aby hodiny byly zábavné. Líbí se mi její metody výuky – připadám si jako na střední škole. Ví, o čem mluví, a umí věci velice dobře vysvětlit – není to nudné, umí nás vtáhnout do diskuse. Je velmi dobrá a trpělivá učitelka. Je skvělá učitelka a její hodiny jsou také skvělé. Je dobrá učitelka. Když se na něco zeptám, vysvětlí mi to a já tomu pak lépe rozumím. únor 2017 “
1. pololetí 2016/2017, hodnocení učitele AJ Cindy Walker očima žáků 9. ročníku
„ Je to nejlepší učitelka angličtiny ve škole. Když něčemu nerozumíte, vždy vám pomůže. Je výborná a spravedlivá učitelka. Je přísná, ale tím správným způsobem. Díky ní jsem zvládla zkoušky FCE. Je to nejlepší učitelka angličtiny, kterou jsem kdy měla. Její hodiny jsou velmi zábavné.
únor 2017 “
1. pololetí 2016/2017, hodnocení učitele AJ Kate Powers očima žáků 9. ročníku
„ Mé děti navštěvují SCIS jen několik měsíců. Když zde 1. září začínaly, neuměly vůbec anglicky. Po pouhých třech měsících jsou nyní schopné porozumět i se vyjadřovat v anglickém jazyce – dorozumí se s tou částí naší rodiny, která žije v zahraničí. To vše díky výborné paní učitelce Kate Powers, která děti učí a dokonce pro ně připravila speciální učební plán. Jsem jí velice vděčný a opravdu si velmi vážím jejích vynikajících pedagogických schopností.
Tatínek žáků třetí a páté třídy Jsme rádi, že paní Kate Powers učí našeho syna. Je náročná, přísná a zároveň laskavá a spravedlivá paní učitelka. Podporuje jedinečnost žáků, dokáže ocenit jak výborné studijní výsledky, tak i dobré chování, a to takovým způsobem, že žáky významně motivuje k dosahování lepších výsledků.
Maminka žáka páté třídy Než jsem začala chodit do Sunny Canadian, navštěvovala jsem státní školu. Anglicky jsem nemluvila, měla jsem špatné známky z matematiky a učitelka mě zesměšňovala před třídou, když jsem něco neuměla. Bývala velmi nervózní a když jsem se ptala, že něčemu nerozumím, tak na mne křičela. Domů jsem často chodila se slzami na krajíčku a další den se mi do školy vůbec nechtělo. Myslím, že pro mé rodiče to bylo také těžké. Pak jsem začala chodit do školy Sunny Canadian, kde se mojí učitelkou angličtiny stala paní Powers. Okamžitě si mne získala uvolněná atmosféra ve třídě a já pomalu začala získávat zpátky svou ztracenou sebedůvěru. Měla se mnou velikou trpělivost, když jsem něčemu nerozuměla, vždy mi to velmi mile vysvětlila a chválila mě za každý pokrok. Nikdy na mě nezvyšovala hlas, nikdy mě nijak neponižovala, naopak mě vždy podporovala, abych se stále zlepšovala. Přestože jsem dříve anglicky vůbec nemluvila, dělala jsem rychlé pokroky, zlepšily se i mé známky v matematice a vůbec celkově jsem dosahovala mnohem lepších výsledků. Začala jsem se snažit, abych potěšila paní učitelku Powers a své rodiče a nakonec jsem z toho měla radost i já sama. Výuka paní učitelky Powers je opravdu zábavná. Dnes se do školy každý den těším. Dokonce jsem poprosila rodiče, abych tam mohla zůstávat i po vyučování.
Žákyně 5. třídy “
Učitelka Kate Powers získala v roce 2013 ocenění Nejlepší učitel AJ
„ Děkuji Vám za těch úžasných 5 let. Hodně jsem se naučil. Naučil jsem se od Vás spoustu věcí. Nejdůležitější bylo, že třída může být rodinou, navzdory jejím vzestupům a pádům. Byl jste první učitel, kterého jsem měl opravdu rád. Děkuji moc za to, že děláte můj život lepší (i když si to neuvědomujete). Upřímně, Vaše třídy mají nejvyšší úroveň, jakou si lze představit. Jste nejlepší učitel angličtiny, kterého jsem kdy měl! Díky Vám jsem se naučil dobře anglicky a jsem za to vděčný. Nechci žádného jiného učitele angličtiny než jste Vy, protože jste opravdu úžasný a Vaše hodiny byly vždy zábavné a snadno pochopitelné. Měl jsem Vás jako učitele po dobu 5 let, takže Vás považuji za otce svých schopností mluvit anglicky. Vždy si užívám Vaše lekce, protože využíváte každodenní životní zkušenosti, které zlepšují hodiny. Nikdy jsem neměl problém porozumět tomu, co jste vyučoval. Líbilo se mi, jak jste učil. Opravdu jste se snažil, aby nás to zajímalo. Vy jste vždy nadšený a ochotný, upřímný, starostlivý, laskavý, přátelský, chytrý, zábavný a vtipný. Naučil jsem se od Vás spoustu věcí a inspirovalo mě to být lepším člověkem. Byl jste jako můj otec. Mohl jsem za Vámi přijít a požádat Vás o pomoc. Umíte vysvětlit vše a jste tady pro nás. Když jsme něco nepochopili, snažil jste se nám to vysvětlit jinak. Lidé Vás mají opravdu rádi. Líbilo se mi, že jste všechny bral nezávisle na sobě, měli jsme nejlepší diskuzní hodiny. Způsob, jakým jste učil, byl zajímavý a výchovný. Naučil jsem se spoustu věcí do budoucna: o rodinách, jak funguje vláda a spoustu dalších věcí. Upřímně, udělal jste můj život výjimečným. Děkuji za všechno, co jste pro mě udělal. Děkuji, že jste mě naučil dobře anglicky. Děkuji, že jsem s Vámi mohl trávit čas. Myslím, že jste byl a budete nejlepší učitel na světě. Nikdy nezapomenu na Váš styl výuky, vtipy, ochotu, Vás jako člověka a Vaše dobré srdce. Budete nám chybět.
Žáci 9. třídy, červen 2016 “
Hodnocení amerického učitele, který se vrací do USA po 5 letech výuky na SCIS, červen 2016
Žáci ZŠ Kamenný Přívoz, listopad 2014
Dne 11. listopadu 2013 naše třída 9. B navštívila Sunny Canadian School v Jesenici - Osnici, což je česko-kanadská škola nyní nově i s navazujícím gymnáziem. Učí se zde v českém a anglickém jazyce v poměru 50 % na 50 %. Byli jsme pozváni na základě Kanadského projektového dne, který škola pořádá pro žáky devátých ročníků z jiných škol. Paní zástupkyně nás ve škole vřele přivítala a provedla po budově, která je příjemně a moderně zařízená. Poté jsme se přesunuli do jídelny, kde nás čekalo občerstvení. Následně jsme v šesté třídě pozorovali výuku matematiky v angličtině, kterou vedl rodilý mluvčí z Texasu Mr. Larry Leifeste. K obědu byl těstovinový salát a palačinky polité javorovým sirupem. MŇAM! Odpoledne pro nás byla připravena interaktivní přednáška v podání Mr. Rona Stilese, rodilého mluvčího z Kanady. Naše nové vědomosti ověřil přichystaný kvíz. Poté jsme pozorovali výuku výchovy k občanství v podání Mr. Larryho Leifeste. Posledním bodem programu byla výuka přírodopisu Mr. Cliva Allena z Irska. Přednáška i hodiny výuky byly pouze v angličtině. Rodilí mluvčí, kteří zde učí, mluví totiž česky minimálně nebo česky neumí vůbec. Měli jsme tak možnost vyzkoušet si, jak na tom jsme s angličtinou, a také zjistit, jestli by nám tato forma výuky vyhovovala. Musím říct, že všechny děti, přestože byly v průměru o tři roky mladší než my, angličtinu výborně ovládaly a hovořily zcela plynule. Z toho důvodu si myslím, že tato škola je ideální pro ty, které angličtina baví a chtěli by se jí do budoucna věnovat, protože zde se ji určitě naučí. Návštěva se nám moc líbila. 
Žákyně 9.B z fakultní jesenické školy, listopad 2013

Další partneři