Sunny Canadian International School
Kotva
ŠKOLA ONLINE
NEWSLETTER
STRAVA

Parent login

 Registrace zde

Student login

Zimní ozdravný pobyt Kořenov 21. - 25.1.2019 - příjezd ve 13:15 hodin

Autobus s dětmi z mateřské školy dojel bezpečně a bez jakýchkoliv problémů do Kořenova. Děti se během zastávky nasvačily. Po vyložení zavazadel a přidělení pokojů na ně čeká oběd a po něm polední klid. Po odpočinku si všichni vybalí svoje věci, převléknou se do teplého oblečení na ven a půjdou na procházku po Kořenově prohlédnout si okolí a užít si první hrátky na sněhu.

PONDĚlÍ 21.1.2019

Autobus s dětmi z mateřské školy dojel bezpečně a bez jakýchkoliv problémů do Kořenova. Děti se během zastávky nasvačily. Po vyložení zavazadel a přidělení pokojů na ně čeká oběd a po něm polední klid. Po odpočinku si všichni vybalí svoje věci, převléknou se do teplého oblečení na ven a půjdou na procházku po Kořenově prohlédnout si okolí a užít si první hrátky na sněhu.

Každým zimním pobytem se prolíná jedno hlavní téma. Tím letošním je postava Yettiho. Paní učitelky odpoledne dětem přečtou příběh o tomto bájném tvorovi, aby se s ním všichni blíže seznámili.

Po zajímavém čtení a povídání spolu všichni povečeří, pohrají si a na závěr dnešního programu si poslechnou pohádku. Po večerní hygieně se již určitě budou všichni těšit do postýlek.

Zítra Vám přineseme další nové zprávy!

 

ÚTERÝ 22.1.2019

Milí rodiče, máme pro vás čerstvé zprávy z Kořenova!

První noc proběhla v naprostém pořádku, všechny děti spaly klidně. Snídaně je již tradičně připravená formou švédského stolu, každý si vybere, co má rád. Jídlo je různorodé, slané i sladké, jako nápoje čaj, mléko, kakao.

Každý den od 9 hodin probíhá výuka v anglickém bloku. Děti si včera založily deník, se kterým budou pracovat průběžně celý týden. Je určený pro malování a záznam všech informací a poznatků získaných během jejich pobytu na horách. Společně si dnes také zazpívají nové písničky.

Dopoledne již děti začnou s lyžováním. Nejprve se trochu rozcvičí a seznámí se s lyžemi. Poté budou rozděleny do 2 družstev a hned také proběhne první lekce lyžování. Na pořádnou lyžovačku jsou ideální podmínky, děti se již nemohou dočkat. Během dopoledního pobytu venku dostanou na posilnění svačinu.

K obědu: polévka, sekaná, brambor, nápoj

Po obědě si děti odpočinou, poslechnou pohádku, potěší se pohledy z domova. Někteří si pohrají s hračkami.

Polední klid bývá zpravidla do 14 hodin. Před dalším programem a pobytem venku dostávají děti svačinu.

Na odpoledne připravily paní učitelky Adélka a Dani venkovní zábavnou bojovou hru „Hledáme stopy Yettiho“. Děti budou plnit zajímavé tematické úkoly. Následují hry v chatě, vybarvování omalovánek Yettiho a záznamy do deníků. Dnešní odpolední program bude opravdu nabitý různorodými činnostmi.

K večeři: polévka, boloňské špagety, nápoj

Večer si děti ještě zahrají stolní hry. Pohádku přečtou paní učitelky dětem na pokojích. Potom již stačí zavřít oči a dobrou noc….

 

STŘEDA 23.1.2018

Dobré zasněžené ráno!

Vzhledem k mrazivému počasí, které panuje na horách, přesouvají paní učitelky dnešní dopolední lyžování až na odpoledne po 14 hodině.

Děti jsou po snídani a nyní je čeká anglický blok, ve kterém si budou povídat o zimě, malovat obrázky do deníčků a vyplňovat pracovní listy k tomuto tématu. Před obědem půjdou na krátkou zdravotní procházku.

K obědu: polévka, pečená vepřová plec, špenát, knedlík, nápoj

Po poledním klidu vyrazí všichni na svah, kde proběhne 2. lekce lyžování. Odpolední venkovní aktivity vystřídá pohodové malování zimní krajiny a stolní hry uvnitř chaty.

K večeři: polévka, zeleninové rizoto, sýr, nápoj

Večer si děti pohrají s hračkami v herně a potěší se pohledy z domova.

Pohádka na dobrou noc potom hezky zakončí další krásný den. Dnešní dojmy se možná mnohým promítnou do nočního snění…

Milí rodiče, jsme stále v kontaktu s děním v Kořenově. Všechny děti jsou v pořádku, zdravé, chutná jim! Noci jsou klidné, děti dobře spí, nikdo si nestýská. Jsou velice šikovné jak na lyžích, tak při ostatních aktivitách, které jim paní učitelky každý den připravují. Všichni si spolu užívají mnoho legrace a krásných zážitků.

 

ČTVRTEK 24.1.2018

Další krásné dobré ráno od našich malých lyžařů!

Děti jsou po snídani, ke které měly opět na výběr ze švédského stolu (míchaná vejce, sýr, šunka, pečivo, zelenina, čokoládové kuličky, džem, čaj, mléko, kakao).

Anglický blok se dnes ponese v duchu čísel, naplní jej matematické hry s Yettim.

A potom už hurá na svah! Dnes povedou paní učitelky Veronika a Adélka 3. lekci lyžování. Paní učitelky Hannah, Chantelle a Dani připravily dětem různé soutěže na sněhu. Délka pobytu venku bude samozřejmě přizpůsobena mrazivému počasí.

K obědu: polévka, lívance s marmeládou a tvarohem, nápoj

Poslech pohádky a čtení pohledů příjemně vyplní polední klid. Během odpoledního pobytu venku postaví děti ze sněhu Yettiho.

K večeři: polévka, kuře na paprice, těstoviny, nápoj

A jaký by to byl poslední večer na horách bez tolik oblíbeného karnevalu s diskotékou! Dnes navíc spojený s narozeninovou oslavou jednoho z kamarádů. Na závěr programu každý obdrží diplom za skvělé zvládnutí celého pobytu na horách. Včera se již také rozdávaly medaile.

To nám to zase uteklo, tak dnes naposledy dobrou noc...

 

Vážení rodiče,

odjezd z Kořenova je naplánován na pátek 25.1. mezi 10,30 - 11,00, příjezd k mateřské škole kolem 14,00. Na webových stránkách školy  - „Aktuality z mš“ Vás budeme průběžně informovat o příjezdu dětí.

Na shledanou zítra !

 

PÁTEK 25.1.2019

Dobré ráno, milí rodiče!

Děti si včera užily karneval, diskotéku i oslavu s dortem. Zatančily si, zasoutěžily, obdržely diplomy. Na závěr společně zhodnotili celý pobyt a paní učitelky všechny moc pochválily.

Nyní jsou po snídani a probíhá balení zavazadel. Kdo má hotovo, hraje si s hračkami nebo stolní hry. Během zastávky cestou zpět se děti nasvačí.

Předpokládaný odjez z Kořenova mezi 10:30 – 11:00
Předpokládaný příjezd do Sunny cca 14:00

Těšíme se na shledání s vámi všemi!

 

11,20 autobus vyjíždí z Kořenova

OČEKÁVANÝ PŘÍJEZD KE ŠKOLE - 13:15 hodin

 Další partneři