ŠKOLA ONLINE
STRAVA
COVID-19 Info
Základní organizační pokyny v souvislosti s koronavirovou situací
29.09.2020

více info

Aktuální zprávy:

Přechod na distanční vzdělávání
28.02.2021

Vážení rodiče,

Vláda na svém  jednání (26. 2. 2021) rozhodla, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od příštího týdne uzavřou také mateřské školy.

Sunny Canadian International School – Mateřská škola přechází od pondělí 1.3.2021 na formu distančního vzdělávání. Vaše děti budou vzdělávány v online i offline režimu. Činnosti a aktivity budou rozděleny do cca 30 minutových bloků. Třídní učitelé Vám zašlou pozvánky na online meetingy, které budou probíhat většinou v dopoledních hodinách. Jako podporující a doprovodný materiál budou děti dostávat videa, pracovní listy a další materiály, které podpoří distanční formu vzdělávání. Veškeré další informace obdržíte od třídních učitelů.

Děkujeme za podporu Vašeho dítěte při této formě distančního vzdělávání, přejeme klidné dny ve zdraví.

Vaše Sunny mateřská škola

V příštích dnech vaříme

COVID - 19 Antigenní testování 28.1.2021


Vážení rodiče, milí žáci,

jak víte, včera ve škole proběhlo testování antigenními testy. Všem děkuji za účast a s potěšením oznamuji, že výsledky všech byly negativní. Osobně si velmi vážím toho, že Sunny učitelé a zaměstnanci se této výzvy chopili jako jeden celek. A i když snad na některých bylo vidět trochu nervozity, převládla snaha mít jistotu, že si zde Covid navzájem nepředáváme, jsme zdraví a můžeme se Sunny dávkou energie dál učit jak prezenčně školku a první a druhé třídy, tak on-line zbytek školy. Děkuji i přihlášeným rodičům a dětem, vše běželo naprosto hladce a ve velmi příjemné atmosféře. Velký dík samozřejmě patří i odběrovému týmu VFN, který s velkou profesionalitou vše kontroloval a prováděl. 

Příští týden ve čtvrtek 28. 1. 2021 dopoledne  plánujeme testovat znovu (Velikost: 761.8 kB). Opět Vám tedy nabízíme možnost nechat otestovat děti i sebe - účast potvrďte, prosím, mailem do neděle 24. 1. a zašlete nám vyplněné žádanky (Velikost: 761.8 kB) (případně je budete moci vyplnit na místě). Pro testování naplánované na příští týden platí stejná pravidla jako dnes: Testování je hrazeno z veřejného pojištění. Testovat klienty z veřejného pojištění je možné maximálně 1x za 5 dní. Dále z veřejného pojištění není možné testovat klienty, kteří byli pozitivně testování PCR testem v posledních 90ti dnech a osoby, které byly testovány v posledních 5ti dnech PCR testem s negativním výsledkem. Pokud někomu vyjde test pozitivně, bude na místě proveden ještě PCR test.

Dle informací z MŠMT nevyplývá pro příští týden žádná změna a třídy se budou účastnit výuky dle následující tabulky:

Termín

Žáci ve škole

Online výuka

25. - 28. 1. 2021

MŠ (až do 29.1.) 1. - 2. třídy

3. - 9. třídy 4G1 - 4G4

Provoz mateřské školy je zachován jako doposud. Je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základní školy. Pro ostatní žáky ZŠ a studenty gymnázia je povinné vzdělávání distančním způsobem, pokračují tak v on-line režimu vyučování. Výuka všech tříd probíhá podle rozvrhu. Sledujte, prosím, Školu Online.

Blíží se konec prvního pololetí - první a druhé třídy si převezmou výpis vysvědčení ve čtvrtek 28. 1. ve škole, starší spolužáci a jejich zákonní zástupci budou o prospěchu informováni emailem. V pátek 29. 1. mají žáci základní školy a studenti gymnázia jednodenní pololetní prázdniny. Tyto pololetní prázdniny se nevztahují na mateřskou školu, takže se těšíme, že se příští pátek s našimi nejmenšími uvidíme ve školce jako obvykle. Samozřejmě i nadále sledujeme vývoj epidemiologické situace v naší zemi - příští týden Vás budeme informovat, jak bude vypadat výuka v prvním únorovém týdnu.

Přejeme Vám pevné zdraví a s netrpělivostí se těšíme na úplné otevření bran škol.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Machů

Ředitel

Kotva