ŠKOLA ONLINE
STRAVA

COVID - 19 SCIS informace pro rodiče k návratu žáků do školy


Vážení rodiče, milí žáci,

včera večer, ve středu 18. listopadu, oznámila Vláda ČR, že v pátek 20. listopadu přezkoumá úroveň epidemiologické situace v ČR. Dnes na to Ministerstvo školství navázalo tiskovou konferencí.

V souladu s oznámením MŠMT bude plánovaný návrat žáků do školy vypadat následovně:

  • Třída 4G4 se vrací k prezenčnímu studiu za dodržení všech hygienických opatření ve středu 25. listopadu.
  • Žáci až 5. tříd se vrací k prezenční výuce při dodržení hygienických opatření v pondělí 30. listopadu.
  • Žáci tříd zahajují prezenční výuku při dodržení nařízených hygienických opatření v pondělí 30. listopadu.
  • Žáci , 7. a 8. tříd se vrací do školy ve formě rotační výuky po týdnech při dodržení předepsaných hygienických opatření. Návrat vybraných tříd je plánován na pondělí 30. listopadu.*
  • Třídy gymnázia 4G1, 4G2 a 4G3 zůstávají v režimu on-line výuky do odvolání.
  • Pro celý areál školy budou platit přísná hygienická opatření.

Prosíme rodiče o maximální spolupráci a návrat žáků do školy k uvedeným datům. 

* Žáci 8. tříd nastupují na rotační výuku jako první, a to v pondělí 30. listopadu, zatímco žáci 6. a 7. tříd pokračují v on-line výuce a na prezenční výuku přicházejí do školy v týdnu od 7. prosince (v ten okamžik naopak žáci 8. tříd zůstávají opět doma na on-line výuce). V tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, kdy nastane návrat zbývajících ročníků gymnázia.

V příloze (Velikost: 631.77 kB) najdete infografiku vysvětlující změny pro studenty druhého stupně a gymnázia. Další upřesnění týkající se organizačních a hygienických pravidel budou oznámeny na začátku příštího týdne, jakmile obdržíme oficiální vyjádření vlády k návratu žáků do škol. V tento okamžik jsme Vás chtěli informovat o datech návratu platných pro konkrétní ročníky školy.

Jak již víte, schůzky žák-rodič-učitel jsou naplánovány od středy příštího týdne. Na níže uvedeném odkazu si pak můžete zarezervovat časy Vašich schůzek. Tento odkaz budete mít pro rezervaci schůzek k dispozici do pondělí 23. listopadu (do 20 hod.). V úterý 24. listopadu pak učitelé vytvoří on-line kódy, které Vám budou zaslány ten samý den večer.  

PARENT-TEACHER-STUDENT CONFERENCES 2020

Tyto schůzky nabízejí výbornou příležitost získat detailní informace o prospěchu Vašeho dítěte. Žádáme rodiče, aby maximálně využili možnost on-line schůzek s učiteli a tím přispěli k tomu, že všichni společně individuální péčí vedeme žáky k dosahování jejich osobního maxima. 

S pozdravem

Mgr. Ondřej Machů

Ředitel

Kotva